Mustafa ALKAN

Başkan

1987 yılında Erzurum ili Aşkale ilçesinde doğdu.

İlk ve ortaöğrenimini İnkilap İlköğretim Okulunda tamamladı. Aşkale Anadolu Lisesinde başladığı Lise öğrenimini Aşkale Süper Lisesinde tamamladı.Ardından İstanbul Arel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bölümler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden Mezun Ve Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bölümler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümüne devam etmekte.İstanbul Üniversitesi İşletme Anabilim Dalında Küresel Girişimcilik Ve Liderlik Yüksek Lisansını tamamlamıştır.Eğitim hayatının  yanı sıra üniversitede,birçok sivil toplum bünyesinde bulundu.İstanbul Arel Üniversitesi İktisat Kulübü kuruculuğu,Milli Türk Talebe Birliği(MTTB)Üniversite Temsilciliği Ve Genel Merkez Teşkilatlanma Birim Başkan Yardımcığılığı yaptı.Genç Erzurumlular Platformu kurucu üyeliğini üstlenmiştir.

Birlik Vakfı Gençlik Teşekkülü olan GENÇ BİRLİK’te 8 ve 9. Dönemlerde Teşkilatlanmadan Sorumlu Komisyon Başkanlığı Ve Genel Başkan Yardımcılığı yapmıştır. 10.dönemde Yönetim Kurulunda ise Teşkilatlanmadan ve Arge’den Sorumlu Genel Başkan Yardımcığı görevini sürdürmektedir.

İş hayatına Türkiye Sivil Havacılık(Hava-iş)’ta Teşkilatlanma Uzmanlığı yanı sıra Aile Şirketi olan Eralkan İnşaatta kendi sektöründe devam etmektedir. Orta düzeyde İngilizce bilen  Mustafa ALKAN Evlidir.