Sosyal Medya Çağında Aileyi Korumak


Sosyal Medya… Hayatımızın bir parçası olarak andığımız sosyal medya mecraları, artık hayatın bir parçası olmaktan çıkıp neredeyse merkezine oturdu. Birçok verimli bilginin de elde edilebildiği sosyal mecralar, öte yandan maalesef manipülasyonun ve dezenformasyonun da merkezi haline geldi. Özellikle gençlerin fazlasıyla manipüle edildiği, ahlâkî ve millî değerlerin içinin boşaltılmaya çalışıldığı ve kültürümüze ve hatta inancımıza da aykırı olan birçok hadisenin sıradanlaştırıldığı bu mecralarda gençlerimize doğru bilgileri aktarmak da bizim boynumuzun borcudur.

Bu bağlamda, sosyal medya alanında uzman gazetecilerden Ersin Çelik ve aile müessesinin korunması adına çalışmalar yürüten İstanbul Aile Vakfı Genel Sekreteri Serdar Eryılmaz ile “Sosyal Medya Çağında Aileyi Korumak” başlıklı bir söyleşi düzenledik.

Kıymetli konuklarımızın tedbire dair telkinleri ve aksiyona dair tavsiyelerini de aldığımız program sonrası yepyeni bir vizyon kazandık. Her alanda olduğu gibi, sosyal mecralarda da gençliğin birliği ve korunması adına çalışmalarımızı yürütmeye devam edeceğiz.