Murat KURT

Hukuk Komisyonu

Murat KURT, Kahramanmaraş’ta doğdu.
İlkokulu Dönüklü İlkokulunda, Ortaokulu K.Maraş Yatılı İlköğretim Bölge Okulunda, Liseyi K.Maraş İbrahim Çalık Lisesinde bitirdi. Sırasıyla K.Maraş Sütçü İmam Üniversitesi EMYO Büro Yönetimi Bölümü, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi ve Adalet Meslek Yüksek Okulunu bitirdi. Yüksek Lisansını ise İstanbul Üniversitesi & Hasan Kalyoncu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Liderlik ve Küresel Girişimcilik Bölümünde yaptı. Halen Anadolu Üniversitesi Tarih Bölümünde okumaktadır.
İstanbul Adliyesinde Yazı İşleri Müdürü olarak çalışmaktadır. Ayvansaray Üniversitesi (Plato Meslek Yüksek Okulu) Adalet Bölümünde 2015-2020 yılları arasında Meslek Dersleri vermiştir. Lise yıllarından itibaren çeşitli STK’larda görev aldı.2010 – 2019 yılları arasında Büro Memur-Sen’de Yönetim Kurulu Üyeliği ve üst kurul delegeliği yaptı. 2014 yılında Genç Memur-Sen İstanbul Şubesi Kurucular Kurulu ve aynı yıl Genç Memur-Sen İstanbul Şube Yönetiminde görev aldı.
2020 yılında Mil-Bürosen Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. 2015 yılından itibaren ise Genç Birlik Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yapmaktadır.
Evli 3 çocuk babasıdır.